FORKLIFT OÜ
MEIEGA ULATAD!

Uued Dieci teleskooplaadurid on pärjatud tehnilise uuenduse ja keskkonnasõbralikkuse auhindadega

 

Diecile auhinna pälvinud süsteem (ALS süsteem) võimaldab masinate suuremat tootlikkust, kontrolli ja ohutust ning väiksemat energiakulu, mis on kindlasti iga rasketehnika puhul olulisteks kriteeriumiteks.

 

EIMA messi raames toimunud tehnilise innovatsiooni konkursil pärjati Dieci ja Walvoil-i (ajalooline kaubamärk hüdraulikatööstuses) koostööd kahe kaaluka auhinnaga: tehnilise innovatsiooni ja keskkonnasõbralikkuse (Blue Award 2020-2021) auhindadega. Auhinnad tõi Dieci teleskooplaadurite adaptiivne koormuse sensor (ALS), mis vähendab energia raiskamist teleskooplaadurite hüdrosüsteemis, parandades seeläbi sõiduki efektiivsust, vähendades kütusekulu ning kulumist.

Alates 1982. aastast on Diecit peetud teleskooplaadurite projekteerimisel ja ehitamisel suureks rahvusvaheliseks mängijaks oma rohkem kui 110 mudeliga, mis on suunatud põllumajandusele, ehitusele ja rasketööstusele. Walvoil-i ja Dieci koostööd juhib pidev innovatsioon ja uute lahenduste otsimine, et vastata veelgi paremini klientide vajadustele.

 

Mida ALS süsteem endast täpsemalt hõlmab?

 

ALS süsteem koosneb suunatud juhtventiilist, elektroonilisest juhtkangist ja elektroonilisest juhtplokist koos kohandatava modulaarse tarkvaraga, mille on välja töötanud Walvoil. Juhtplokk kogub pidevalt teavet masina operaatori tegevuste kohta kohandades hüdraulilise rõhuerinevuse sõidukile nõutava maksimaalse tõhususe väärtusega. Lisaks saab diferentsiaalile mõjuvat rõhuerinevust valida kahe juhtnupul asuva funktsiooni abil: Precision Function, mis suurendab liikumistundlikkust ja täpsust ning Boost Function, mis suurendab rõhu väärtust, et saavutada kiirem liikumine ilma, et peaks seadistama suurema voolukiirusega pumpasid.

 

Tulemus: suurem tootlikkus, kontroll ja ohutus ning väiksem energiakulu

 

Katsetuste käigus tuvastas Walvoil-Dieci tehniline meeskond energiakao languse poomi tõstmise ajal 28% ja masina manöövrite korral kuni 45%, suurendades seeläbi masina jõudlust. Lisaks tõid testid välja ka masina paranenud ohutuse ja parema stabiilsuse: rõhu väärtuse reguleerimine võimaldab parandada sõiduki stabiilsust, mille tulemuseks on kasutamise ajal suurem mugavus.

 


ALS- süsteem on kohandatav ka vanematele masinatele: ALS komplekt sisaldab ainult väikest hulka komponente, mida saab hõlpsasti paigaldada ka vanematele teleskooplaaduritele, pikendades nende tööiga ja parandades jõudlust.

 

 

DIECI TELESKOOPLAADURID